poniedziałek, 7 lutego 2011

Jak wybrać kolor przewodni ślubu?


Ślub to niezwykle radosna chwila, natomiast jego planowanie może okazać się dla wielu par bardzo stresujące. Wybór przewodniego koloru ślubu i przyjęcia weselnego to jedna z pierwszych i najtrudniejszych decyzji jaką musi podjąć przyszła Para Młoda.
Jest to bardzo ważna decyzja gdyż wybrany kolor będzie decydował o stylu i tonie poszczególnych elementów ślubu i wesela jak np. stylu sukni ślubnej, bukietu ślubnego, zaproszeń, prezentów i podziękowań dla gości czy dekoracji florystycznej. Poza tym wybrany przez Was, idealny kolor ślubny będzie odzwierciedlał Waszą osobowość. Podjęcie takiej decyzji wymaga zatem czasu, nie należy się śpieszyć, lecz dokładnie przemyśleć i ostrożnie podjąć decyzję.  

 
Jeśli ciężko jest Wam zdecydować się na konkretny kolor i nie wiecie jak podjąć decyzję wypiszcie swoje listy ulubionych kolorów, następnie porównajcie je i podkreślcie te kolory, które znajdują się na obu listach. W ten sposób powstanie Wasza wspólna lista ulubionych kolorów.
Następnie zastanówcie się, które z nich odzwierciedlają Waszą osobowość, które związane są ze wspólnymi wspomnieniami, ulubionymi miejscami lub zainteresowaniami. Np. Jeśli oboje jesteście fanami sportu, a Wasza ulubiona drużyna ma kolor niebieski, może warto rozważyć właśnie kolor niebieski jako motyw przewodni ślubu. 


Kierując się powyższymi wskazówkami wspólnie dokonajcie  selekcji kolorów, tak aby na Waszej liście zostały trzy kolory.  Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto rozważyć także kilka praktycznych aspektów.

Warto wybrać kolor, który pokrywał się będzie z sezonem i porą roku. Jest to szczególnie istotne podczas wybierania kwiatów, wiele typowych ślubnych kwiatów nie jest dostępnych przez cały rok. Kolor zielony i czerwony są popularne na wesela zimą, kolor bzu i róż na wesela wiosną i odcienie zieleni i złota na wesela jesienią.  Zdecydowanie największy wybór mają pary organizujące ślub i wesele w miesiącach letnich, wtedy dostępna jest pełna gama kwiatów i kolorów.


Kolor przewodni wesela powinien być także dopasowany do kolorystyki i stylu sali weselnej. Należy wybrać kolor, który będzie idealnie komponował się z wystrojem miejsca przyjęcia weselnego. Jeśli sala weselna jest w intensywnej kolorystyce warto postawić na dekorację białą lub ecru, która będzie tonować mocne barwy.   Z kolei jeśli sala jest blada i mdła warto ożywić ją nieco odważniejszym kolorem. Istotną kwestią jest także oświetlenie sali, w zacienionym wnętrzu ciemne dekoracje mogą być niewidoczne. Przy wyborze koloru przewodniego warto popsoric o radę florystykę lub dekoratorkę, która na pewno wskaże jaka kolorystka będzie odpowiednia.

Warto wziąć pod uwagę symboliczne znaczenie kolorów. Kolorystyka Waszego ślubu będzie wysyłała podświadomy komunikat wszystkim gościom na temat Waszej osobowości, upodobań, charakteru…. Zastanówcie się co chcielibyście przekazać rodzinie i znajomym poprzez Wasz kolor ślubny:


Różowy - barwa romantycznych spacerów i kolacji we dwoje, to kolor miłości i kobiecości.
Czerwony - barwa przywołująca gorącą, płomienną miłość, pasja, pewność siebie, seksapil. Kliknij - czerwone inspiracje
 Niebieski –wspomnienie beztroskich chwil pod błękitem nieba w otoczeniu spokojnej głębi oceanu, spokój, lekkość, cisza. Klikninj - niebieskie inspiracje
 Zielony - natura, życie, odprężający, kolor wiosennych wzgórz.
 Fioletowy - magia i tajemnica.
 Żółty -
to kolor złota oraz słońca, oznacza najwyższe wartości i wiedzę, radość, szczęście, mądrość
 Pomarańczowy – witalność,
radość, młodość, nowoczesność, otwartość
 Brązowy –
to wypoczynek na wiklinowej kanapie, wśród zapachu jesiennego lasu , wypalanej ziemistej glinki. Kolor bezpieczny i ciepły.    
 Biały - kolor nieograniczonej przestrzeni i nieskazitelnej czystości.
 Kolor czarny - elegancja, moc i formalności.Wybór koloru przewodniego nie jest łatwy, jest to jedna z pierwszych decyzji, którą musi podjąć przyszła Para Młoda, bowiem kolor ten zazwyczaj pojawia się już na zaproszeniach dla gości.
 Wiele par decyduje się na kolorystykę zgodną z najnowszymi trendami ślubnymi. W tym sezonie wg światowej sławy konsultanta ślubnego Davida Tutera najmodniejszymi kolorami ślubnymi będą kolory utrzymane w tonacji srebrnej i stalowej. 


Może jednak warto poświecić swój czas, dokładnie przemyśleć wybór i zdecydować się na swój osobisty kolor, który dla obojgu z Was coś znaczy. Dzięki temu Wasze wesele będzie miało bardzo osobisty charakter, będzie odzwierciedlało Was samych przez co będzie niezapomniane i jedyne w swoim rodzaju. Co więcej to będzie Wasz wspólny kolor już na zawsze! Być może po ślubie urządzając swoje pierwsze mieszkanie lub dom wykorzystacie właśnie ten kolor w jego wystroju i dekoracji, dzięki temu za każdym razem kiedy będziecie przekraczać jego próg będą przychodziły Wam na myśl miłe i piękne wspomnienia tego jedynego, cudownego dnia Waszego ślubu!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz