środa, 16 lutego 2011

Ślub inspirowany filmem Rzymskie Wakacje z Audrey Hepburn i Gregory Peck w rolach głównych.


Jakiś czas temu przywędrowała do Polski moda na imprezy tematyczne. Początkowo widoczna była głównie na imprezach firmowych czy wieczorach kawalerskich i panieńskich, teraz pewnym krokiem wkracza w przyjęcia weselne. Coraz więcej Par Młodych pragnie przełamać konwencję tradycyjnego ślubu decydując się właśnie na motyw przewodni!

Idąc tym tropem proponujemy niezwykle oryginalny, a zarazem dyskretny i czarujący temat przyjęcia weselnego – ślub inspirowany filmem Rzymskie Wakacje z Audrey Hepburn i Gregory Peck w rolach głównych.
Jeśli oboje jesteście fanami kina, zachwyca Was klimat lat 60 oraz Rzymu i pragniecie aby ten wyjątkowy dzień był jedyny w swoim rodzaju to Rzymskie Wakacje z pewnością będą idealnym motywem przewodnim Waszego ślubu!


Ślub inspirowany Rzymskimi Wakacjami powinien zostać utrzymany w odpowiedniej kolorystyce. Przede wszystkim powinien pojawić się  kolor czerwony i biały, można również dodać elementy błękitu oraz żółtego. Kolorystykę tę warto uwzględnić podczas wyboru sali weselnej, w dekoracjach florystycznych, stylizacji Pary Młodej oraz druhen. 

Motyw przewodni warto zaznaczyć już na samym początku podczas projektowania zaproszeń i zawiadomień. Propozycji jest wiele, wszytko zależy od inwencji i budżetu. Można pokusić się o zaproszenia w stylu plakatu promującego film lub zdecydować się na tradycyjne zaproszenia, ale oczywiście utrzymane w odpowiedniej kolorystyce. 


Idealnym nawiązaniem do Rzymskich Wakacji będzie także pojazd Pary Młodej - klimatyczna i ponadczasowa Vespa! Oczywiście w kolorze niebieskim.


Nie można także zapomnieć o odpowiedniej stylizacji Pary Młodej w Klimcie Rzymskich Wakacji.  
Suknia Panny Młodej w stylu Audrey Hepburn powinna być gładka, śnieżno biała, odrobinę krótsza i stylizowana na baletnicę.
Idealnym dodatkiem będą białe rękawiczki oraz krótki welon wpięty w wysokiego, gładko zaczesanego koka.

 Doskonale pasował będzie także bukiet z białych tulipanów z elementami czerwonymi. Skromny i zarazem niezwykle elegancki! W tej tonacji warto także utrzymać stylizację druhen.


Natomiast Pan Młody w stylu Gregory Peck powinien założyć błękitno - szary garnitur, białą koszulę i krawat z elementami czerwieni.


Dekoracja sali z klimacie Rzymskich Wakacji to dekoracja lekka, delikatna, świeża...
Białe obrusy, białe świece, czerwone serwety i kwiaty.
Można także pokusić się  o czarno - białe zdjęcia Audrey Hepburn i Gregory Peck i zawieśic je na ścianach lub ustawić na stoliku kawowym lub alkoholowym.


Dzięki zastosowaniu jednolitej kolorystyki całość będzie sprawiała wrażenie idealnie zaplanowanej i dopasowanej. Należy także pamiętać o szczegółach i dodatkach. 
Aby wyraźnie podkreślić klimat filmu warto aby w Waszym ślubnym menu znalazły się akcenty rodem z Rzymskich Wakacji. Dekoracja tortu, słodycze, babeczki... wszytko w słodkim klimacie Rzymu lat 60!Wyjątkowym akcentem będą też lody kulkowe w biało-czerwonych rulonach.
Wprowadzą one gości w włoski, wakacyjny klimat.
Będzie to świetna atrakcja, nie tylko dla dzieci!


Wesele w stylu Rzymskich Wakacji to niezwykle oryginalny pomysł!
Jeśli marzycie o tym aby dzień Waszego ślubu był niezapomniany i jedyny w swoim rodzaju może warto poszukać ciekawej inspiracji jak np. kultowy film i wprowadzić gości w jego klimat.
Wymaga to odrobiny wysiłku i dobrych chęci, natomiast efekt końcowy będzie oszałamiający!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz